Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
kierunkowskazy
Autor Wiadomość
przemek 

samochód: zastava 750
Imię: Przemek
Rok urodzenia: 1979
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 243
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-23, 15:03   kierunkowskazy

słuchajcie, pojechałem na przegląd. i sie okazało ze nie moga byc białe kierunkowskazy,
moja zasta to stary typ: mijania i drogowe ma w dużych kloszach. natomiast pozycyjne ma w tych małych kloszach, tak bylo oryginalnie. teraz sie okazalo ze muszę to przerobić. musze w mały biały klosz wsadzić pomarańczową żarówkę, natomiast dodatkowo musze tam wsadzić białą diodę. :/ no masakra,
...wyjscia nie ma bo mi nie chcą przeglądu dać. :/
jak jest u Was z tymi dolnymi przednimi światłami? macie problemy z przeglądem? wczesniej sie tego nie czepiali
 
dudkam 

samochód: zastava 750
Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-04-23, 20:23   

Ja mam w tych dolnych białych tylko 1 żarówkę pomarańczową a postojowe w tych u góry razem z długimi i mijania.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2008-04-23, 23:39   

dudkam może masz lampy z octavii.. moim zdaniem to zależy od stacji kontroli.ja miałem hondą problem taki że nie miałem światła przeciwmgielnego i też nie chcieli podbic mimo ze w mojej wersji takiego światła wogóle nie było.
moim zdaniem trzeba się kłucić o swoje bo jeśli karzą ci przerobic to powinni tez kazać Ci założyć pasy(obowiązek montażu jest od 71 roku), zagłówki(lata 90te-najnowsze maluchy juz musiały mieć), katalizator czy np prawe lusterko(obowiązkowe jest tylko lewe bodajże) itp itd.
co gorsza o pasy trzeba też sie kłócić z policją....chociaż to akurat warto założyć dla bezpieczeństwa...
 
dudkam 

samochód: zastava 750
Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-04-24, 08:44   

Tak mam z oktavii. Ale co za problem założyć pomarańczową żarówkę i na przewodzie obok malutką białą.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2008-04-24, 18:04   

żaden.tylko mnie to troche denerwuje że trzeba zmieniac auto na czyjąś komende.ale to moje zdanie,każdy ma prawo mieć inne
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-03, 17:43   Re: kierunkowskazy

przemek napisał/a:
słuchajcie, pojechałem na przegląd. i sie okazało ze nie moga byc białe kierunkowskazy,
moja zasta to stary typ: mijania i drogowe ma w dużych kloszach. natomiast pozycyjne ma w tych małych kloszach, tak bylo oryginalnie. teraz sie okazalo ze muszę to przerobić. musze w mały biały klosz wsadzić pomarańczową żarówkę, natomiast dodatkowo musze tam wsadzić białą diodę. :/ no masakra,
...wyjscia nie ma bo mi nie chcą przeglądu dać. :/
jak jest u Was z tymi dolnymi przednimi światłami? macie problemy z przeglądem? wczesniej sie tego nie czepiali


Bzdura! Pan "diagnosta" sie z koniem na łby pozamieniał! To pojazd historyczny, zabytkowy i jak go zwał STARY i mogą ci nasiurać! Ma białe oryginalnie i tak ma być! Nawet jest na to jakiś paragraf. Kiedyśna pocz. lat 70ych taki durny przepis był i dlatego na ciężko znaleźć oryginalne lampy w Zastavach w Polsce. Wszyskie pokudlone lampami od octavii i żuka.. Dramat. Miej białe i jeździj na nich. Czniaj tego debila który na przepisach się nie zna. Jak nie ten to inny. Pojedźdo innego diagnosty a w ostateczności pogadaj z jakimś rzeczoznawcą. Nie mas zobowiązku wymieniać kierunków na pomarańczowe. To nie dotyczy aut historycznych, zabytkowych i kolekcjonerskich. podobnie jest zresztą z reflektorami (które w Z750 i F600 były kiedyś symetryczne) a także pasami bezpieczeństwa, któych nie musi sieinstalować w żadnym pojeździe sprzed 1972r A późniejszych tylko wtedy, jeśli są punkty ich mocowania.
Nieznajomość takich przepisów jest nagminna wśród pał, diagnostów, urzędasów i wszelkiej maści mądrali, którzy robią kabzę na waszej niewiedzy.

pozdrav
 
przemek 

samochód: zastava 750
Imię: Przemek
Rok urodzenia: 1979
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 243
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-03, 20:08   

oki, ale gdzie szukać takiego paragrafu ad białe kierunkowskazy?
jest jakaś biblia diagnosty abym mógł przedstawić ją gościowi?
dodam jeszcze że to mój znajomy :) i chciałbym mu to udowodnić że miałem racje :)
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2008-06-11, 09:19   

Moze ktos cos napisze wiecej ?
 
wmondel 
aaauto

samochód: zastava 750
Imię: wmondel
Rok urodzenia: 1975
Rocznik auta: 1962
Kolor auta: niebieski
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: tarnów
Wysłany: 2011-03-30, 20:00   

Witam wszystkich . Mam pytanie ,gdzie można dostać przerywacz do kierunkowskazów czy pasuje od fiata 126p ?
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-03-30, 21:08   

Tak pasuje na 100%. Ten klasyczny bimetaliczny w postaci aluminiowej puszki. Jeżeli masz odrobinę pojęcia o elektryce to stary jeżeli całkiem się nie spalił da się zregenerować. Co do przeglądu. Zgadzam się z przedmówcą pod jednym warunkiem. Ze data rejestracji jest przed lipcem 1971. Jeżeli jest późniejsza, czytaj auto było coś kombinowane to nic z tego nie będzie. Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym jest ok. To bierzesz jakąkolwiek książkę opisującą konkretnie wyposażenie tego modelu i jedziesz na przegląd. Tam na podstawie tej książki i dowodu rejestracyjnego wyprowadzasz pana diagnostę z błędu. Polecam jechać na dużą stacje diagnostyczna najlepiej taka co ma uprawnienia do robienia wszelakich zmian w dowodzie rejestracyjnym.
 
czesław 

samochód: zastava 750
Imię: czesław
Rok urodzenia: 1973
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 231
Skąd: SK
Wysłany: 2011-04-05, 20:48   

bzdura z tymi kierunkami. bez żadnej dyskusji auto powinno przegląd przejść. obowiązuje takiego starucha specyfikacja z dnia pierwszej rejestracji a nie dnia w którym jaśniepan diagnosta skończył kursy korespondencyjne.

jak nie załatwisz to...są inne opcje...
 
zawi 

samochód: zastava 750
Imię: Michał
Rok urodzenia: 1983
Rocznik auta: 1965
Kolor auta: wiśniowy
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-13, 22:56   

Panowie,

powiedzcie mi jedno, kierunki są tylko na błotnikach a pozycja w białych kloszach pod drogowymi?

jeżeli nie to wyprowadźcie mnie z błędu bo na razie spiął mi jakoś dziwnie elektryk i mam kierunki zarówno na błotniku jak i z przodu, migają na raz na biało i pomarańczowo, pozycje za to mam w głównym kloszu.

Do tego wajcha przy kierownicy ma cztery przełączniki więc tak naprawdę jest i bez świateł i pozycja i krótkie i długie...
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2015-05-13, 23:50   

A jaki masz lampy ze skody?
Oryginalnie pozycja byla razem kierunkiem w przednich małych lampkach i swiecila na bialo . Pozniej gdy byly reflektory nowoczesniejsze zrpbiono pomarańczowe szkiełka i pozycję w reflektorze.
Jak masz skodowe ramki to zrób po nowemu tylko w klosze daj pomarańczowe żarówki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne